Pin
Send
Share
Send

A bajnokság kifejezés etimológiai eredetének meghatározásakor, amelyet a továbbiakban elemezünk, meg kell állapítanunk, hogy latinul van-e. Konkrétan a szóból származik egyetem, amely arra utalt, hogy mi volt a csatatér.

egy bajnokság ez egy verseny egy verseny vagy a lovagi torna amelyben vitatják a díjat. Aki az első helyezett, aki a bajnokság győztese, az az bajnok . Például: "A csapatnak három külföldi megerősítése lesz erre a bajnokságra", "Két baj van a bajnokság végéig, és négy szett van a megszentelés lehetőségével", "A francia bajnokságot a chilei játékos szervezte".

A bajnokságok a következők lehetnek: rekreációs cél (amikor az egyszerű játékmenet és a versenytárs vitatja) vagy szakmai (a résztvevők nyernek pénz a bajnokságon való részvételével). Másrészt a bajnok szimbolikus elismeréstől trófeát vagy gazdasági díjat kaphat.

Különböző típusú bajnokságok léteznek. Egyesek szezonon át zajlanak, számos játékkal vagy teszttel, amelyek nyernek és pontokat szolgáltatnak az általános rangsoroláshoz. Másrészről viszont rövid idő alatt zajlanak le és gyorsabban határozzák meg azokat.

Bármely sportfegyelemben a legfontosabb bajnokságok azok, amelyeket világszerte tartanak, mivel a különböző országok résztvevő sportolói által az egész bolygó legfontosabbá válik az, aki meg tudja hirdetni magát a győztest.

Pontosabban, az ilyen típusú versenyek közül a következők lehetnek:
• Atlétikai világbajnokság. 1983-ban, amikor összesen tizennégy kiadást jelentett, kezdte pályafutását, és a következő kinevezései 2015-ben lesznek Pekingben és 2017-ben Londonban. Az Egyesült Államok és Oroszország az a két ország, amelyek az egész országban a legtöbb érmet nyerték. ennek története, konkrétan 300, illetve 244.
• Kosárlabda világbajnokság. 1950-ben került sor először arra az évre, amelyenként összesen 24 csapat versenyez. Spanyolország, az Egyesült Államok, Brazília vagy Jugoszlávia azok a nemzetek, amelyek sikerrel nyerték meg magukat.
• Forma 1 világbajnokság: Az egyik olyan sportverseny, amely több követõvel rendelkezik, kétségtelenül ez a verseny, amely szintén a legfontosabb a motoros verseny világában. Pályafutása 1950-ben kezdődött, és azóta olyan pilótakat nevelt fel, mint Michael Schumacher, Emerson Fitipaldi vagy Niki Lauda.

Abban az esetben, ha labdarúgás , vannak olyan bajnokságok, amelyek kb. egy évig tartanak, és ez azt jelenti felszerelés harminc vagy negyven játék vita. Mások egy héten (mint például néhány nyári bajnokságon) vagy egy hónapban (mint például a Labdarúgó-világbajnokság ).

A bajnokságon való részvétel feltételei a szervező szervezettől és a kérdéses versenytől függnek. Bizonyos bajnokságok a különféle kategóriák rendszerének részét képezik, ahol a bajnok feljut a felsőbbre (az első osztály eléréséig), az utolsó pedig leereszkedik. Mások megkövetelik a besorolás korábbi szakaszai leküzdését (például: Labdarúgó-világbajnokság ) és néhány meghívás alapján végzett munka.